Lot 40
LATERNOVÉ STOJACÍ HODINY - MARTIN ZARTL

198 x 42 x 29 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
700 000 CZK
   |   28 000 EUR
Dosažená cena
1 250 000 CZK
   |   50 000 EUR
Laternové hodiny z dílny hodináře Martina Zartla, který působil ve Vídni v letech 1819-1841 jako člen cechu vídeňských hodinářů. Osmiměsíční stroj, samokompenzační kyvadlo na hrotovém závěsu. Ciferník smaltovaný s mosazným v ohni zlaceným a gilošovaným prstencem, ocelové ručičky, značeno Martin Zartl in Wien. Mahagonové dřevo a javorové linky, mosaz, sklo.