Lot 77
Konstantin Korovin (1861 - 1939) NOČNÍ BOULEVARD V PAŘÍŽI

31,5 x 39 cm (v x š)

Vyvolávací cena
380 000 CZK
   |   15 200 EUR
Dosažená cena
380 000 CZK
   |   15 200 EUR
Konstantin Korovin je považován za prvního ruského impresionistu. Poprvé se s tímto novým moderním stylem setkal prostřednictvím svého profesora na Akademii v St. Petěrburgu, Vasilije Polenova. Později sám mnohokrát navštívil Paříž, jejíž noční obraz plný světel a zvláštních kontrastů jej inspiroval k tvorbě řady pláten právě s námětem nočních pařížských boulevardů. Nabízený drobný obrázek pochází z autorova období, když žil v Paříži již trvale. Olej na dřevě, podélná prasklina, signováno a datováno vlevo Konstant Korovin Paris a vpravo v azbuce Konstantin Korovin 1933.