Lot 48
Vojtěch Hynais (1854 - 1925) PORTRÉT DÍVKY Z PROFILU (ČERNÁ MÁRY)

47,5 x 38 cm (v x š)

Vyvolávací cena
250 000 CZK
   |   10 000 EUR
Dosažená cena
340 000 CZK
   |   13 600 EUR
Dr. Blažíčková ve svém posudku nastínila myšlenku, že by se mohlo jednat o studii k větší figurální kompozici. Hynaisův rukopis je nesporný, stále ještě reflektující realistickou popisnost malby konce 19. století, ale již s předzvěstí secesního chápání barvy a světla. Odborný posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová. Olej na plátně, lepeno na kartonu. Signováno vpravo nad ramenem portrétované V Hynais.