Lot 18
STOLNÍ HORIZONTÁLNÍ ŠESTIBOKÉ HODINY SEBASTIAN DRESLER

8,5 x 12 x 12 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
200 000 CZK
   |   8 000 EUR
Dosažená cena
200 000 CZK
   |   8 000 EUR
Mosazné, v ohni zlacené pouzdro, zdobeno jemnou rytinou florálních motivů. Po obvodu vsazená fazetovaná skla, nohy šroubované. Stříbrný ciferník s římskými číslicemi a ocelovými ručičkami, ve spodním víku umístěn masivní zvon. Stroj má řetězový vyrovnávač hnací síly, špindlový krok, bití do zvonu. Signováno zespodu na stroji Sebastian Dresler in Prag.