Lot 50
STŘÍBRNÝ TALÍŘ - FABERGÉ

Průměr 75 cm, 1000 g

Vyvolávací cena
80 000 CZK
   |   3 200 EUR
Dosažená cena
160 000 CZK
   |   6 400 EUR
Významná zlatnická dílna Carla Fabergéra působila v Petrohradě až do říjnové revoluce. Převážnou část zakázek tvořily práce pro carskou rodinu a carský dvůr. Nabízený výroční stříbrný talíř je prací dílny Fabergé. Profilovaný okraj, zdobeno rytým stylizovaným florálním motivem, vročením, iniciálami AG a textem v azbuce. Věnování 16. března od pracovníků II. mistrovské dílny. Značeno puncovními značkami a mistrovskou značkou VA - Johan Victor Aarne (1863 - 1934).