Děkujeme všem,
kteří se podíleli
na našich
aukčních
výsledcích
a těšíme se 
na další
setkání.

Váš tým
ARTHOUSE HEJTMÁNEK

VEČERNÍ AUKCE mimořádných děl výtvarného umění, starožitností a designu se konala ve čtvrtek 30. listopadu 2017, již tradičně v naší galerii ARTHOUSE HEJTMÁNEK v pražské Bubenči.

Během večera se prodalo uměleckých předmětů za celkovou částku 51 688 160 korun. Kromě položek na kterých se vysoké příhozy očekávaly, jsme se dočkali i pár aukčních překvapení. Mimo jiné se úspěšně vydražily mimořádné položky, např. gotická madona od Rakouského
mistra (po r. 1500), obraz Alegorie vzduchu Jana Jakuba Hartmanna, dva loty s habánskou keramikou. Z kolekce nábytku si dobře vedly biedermeierový stolek a kubistické židle od Pavla Janáka.

Nejdráže prodanou položkou se stal obraz Bouře na moři od I. K. Ajvasovského. Jeho cena se vyšplhala na 18 600 000 korun. Padl i rekord naší aukční síně v podobě nejdráže vydraženého českého obrazu, kterým se stal obraz Krajina od Josefa Šímy. Ze současného umění byl nejlépe vydražen obraz Magdaleny Jetelové, Das Fenster a dílo Jiřího Sopka Přebíračka. Určitým překvapením může být i kresba Krysař Adolfa Borna, o který se strhla bitva, kterou licitátor ukončil příklepem na 248 000 korun. (Ceny jsou uvedeny s aukční přirážkou.)

Výsledkovou listinu si můžete stáhnout zde.

Děkujeme návštěvníkům za skvělou atmosféru a také samozřejmě všem, kteří se podíleli na přípravě dnešní večerní aukce. 

Váš tým ARTHOUSE HEJTMÁNEK


 
 

Děkujeme za projevený zájem o novinky a informace z ARTHOUSE HEJTMÁNEK.

Prosíme o doplnění následujících položek a odeslání (položky označené * jsou povinné).

 
 

Odhlášení ze zasílání newsletteru ARTHOUSE HEJTMÁNEK.