|  tisk
Lot 3

JOACHIM VON SANDRART (1606-1688)
ACADEMIA NOBILISSIMAE ARTIS PICTORIAE

Vyvolávací cena: 40 000 CZK (1 569 EUR)
Dosažená cena: 41 000 CZK (1 608 EUR)

Popis

období: 1683; Německo, Norimberk

Norimberk, Literis Christian Sigismund Froberg, 1683, tiskli Endterovi dědicové a J. de Sandrart ve Frankfurtu nad Mohanem. Velké folio. 39,5 x 25,5 x 5,5 cm. Dobová kožená vazba se zlaceným štítkem na hřbetě. Rozsáhlá ikonografie představuje malíře, sochaře, méně i staré filozofy, od antiky po autorovu současnost. Jejich mědirytinové portréty jsou na celostránkových tabulích rozvrženy do medailonů s různými typy orámování. Nám z nejbližších jmen jsou zastoupeni mj.: Karel Škréta, Bartoloměj Spranger, Jiljí Sadeler st. nebo Josef Heinz st., další jména jsou zachycena pouze v textu. Knihu uvádí mohutná alegorie malířství jako frontispis. Následují vlastní monumentální portréty autora, mnoho mědirytinových, částečně i skládaných nebo dvoulistových příloh a především již zmíněné celostránkové tabule s téměř třemi stovkami portrétů, vždy po šesti na listu. Typografické ozdoby, vignety a iniciály obohacují text. Joachim von Sandrart, malíř, portrétista vysoké šlechty, je uznávaný především pro své kvalitní grafické dílo. Vyučil se mj. v Praze u Jiljího Sadelera st., působil hlavně v Amsterdamu a Norimberku. Zde také roku 1662 založil první německou akademii umění a napsal první kunsthistorické studie v němčině. Jeho synovec Jacob von Sandrart (1630–1708), norimberský rytec, převedl některé z výše uvedených medailonů do rytiny. Exemplář je ve velmi dobrém stavu Obrázky ve vysokém rozlišení ke stažení zde

Poslat dotaz na předmět

×

Děkujeme za projevený zájem o novinky a informace z ARTHOUSE HEJTMÁNEK.

×

Odhlášení ze zasílání newsletteru ARTHOUSE HEJTMÁNEK.

×

Poslat dotaz na předmět

×

Sdílet detail předmětu