|  tisk
Lot 4

JOHANN FRIEDRICH VON FLEMMING (1670-1733)
DES VOLLKOMMENEN TEUTSCHEN JÄGERS ANDERER HAUPT-THEIL

Vyvolávací cena: 38 000 CZK (1 490 EUR)

Popis

období: 1724; Německo, Lipsko

Lipsko, Johann Christian Martini, 1724. Dva díly v 1 svazku. Folio. 34,5 x 22,5 x 5,5 cm. Moderní umělecká signovaná a datovaná pergamenová vazba. Objemné kompendium lovu se v prvním dílu věnuje geologickým, geomorfologickým, klimatologickým a meteorologickým poměrům země, studiu hornin a minerálů a hlavně botanickým disciplínám, především pro lesnické účely. Popisuje lesy jako celek, stromy a ostatní rostlinstvo, život zvířat a ptáků. Především se věnuje lesnickým oborům z pohledu hospodáře a lovce, přichází s novými technologickými a ekonomickými poznatky v chovatelství, veterinární medicíně, lesnictví a příbuzných oborech. Druhý díl je pěstitelským, chovatelským a loveckým kalendářem, přibližuje chod těchto činností v průběhu roku, návaznosti na roční období, loveckou sezónu. Dále jsou uvedena technickohospodářská nebo veterinární opatření péče o les, zvěř, ptactvo, ryby, apod. Jedna z nejreprezentativnějších barokních knih k tomuto tématu. Vyzdobena desítkami velkoformátových celostránkových a dvoulistových mědirytinových tabulí, textovými dřevořezy a vignetami. Tyto velmi věrně, přesto dekorativně a často až kuriózně text dokreslují. Titulní list tištěn dvoubarevně. Papír místy zahnědlý. Stav exempláŘe I Jako celek je ve velmi dobrém stavu zachovalosti. Obrázky ve vysokém rozlišení ke stažení zde

Poslat dotaz na předmět

×

Děkujeme za projevený zájem o novinky a informace z ARTHOUSE HEJTMÁNEK.

×

Odhlášení ze zasílání newsletteru ARTHOUSE HEJTMÁNEK.

×

Poslat dotaz na předmět

×

Sdílet detail předmětu