Lot 131
JAN MIKULKA (1980) ZÁTIŠÍ S LIMETKAMI II

100 x 150 cm (v x š)

Vyvolávací cena
380 000 CZK
   |   14 902 EUR
Dosažená cena
400 000 CZK
   |   15 686 EUR
Olej, plátno. Signováno vzadu: Jan Mikulka 2017. V Mikulkově Zátiší s limetkami vidíme jasný odkaz k starým mistrům, konkrétně k holandským malířům zátiší, jako je Willem Claesz Heda (1593|94-c. 1680-82) nebo Peter Claesze (1597 | 98 - 1660) a v Mikulkově použití strohé koncepce zátiší, pak lze pozorovat velkého španělského mistra Francisco de Zurbarana (1598-1654). Je zde však i jasně patrný odkaz k fotografii, čistotou kompozice, prací s odrazem a zrcadlením směřující nás k dílu Hiroshi Sugimota a k Mikulkovým vlastním obrazům z let 2014 - 2015 (série Voda). Jan Mikulka ve svých zátiších rozehrává s divákem hru reality a iluze prostoru. Při přípravě zátiší zabrala instalace objektů pro obraz několik metrů čtverečních, aby nakonec objekty divákovou optikou na plátně působily přesně tak, jak si autor přál. Samotné zobrazené objekty tvoří komplexní vizuální matrici vztahů mezi vybranými objekty samými, autorem a jeho záměrem vůči publiku. Malíř Jan Mikulka, absolvent at. prof. Zdeňka Berana na pražské AVU, jako jeden z mála českých malířů sklízí uznání v zahraničních soutěžích a přijímá zakázky od vysoce postavených zákazníků z Velké Británie nebo Perského zálivu. Mikulka opakovaně uspěl na BP National Portrait Awards v Londýně – nejprestižnější soutěži portrétistů na světě, kterou každoročně pořádá londýnská National Portrait Gallery. Na výstavě, na kterou se hlásí autoři z celého světa, získal v konkurenci 2 500 děl cenu diváků. Kromě této ceny obdržel Mikulka ještě v roce 2013 cenu Královské společnosti portrétních malířů za svůj autoportrét na výstavě Self v londýnských Mall Galleries. Na její vernisáž přišla i sama královna. V roce 2013 byl pak Mikulka mezi finalisty další prestižní anglické malířské soutěže, The Threadneedle Prize. Mikulka uspěl nejen ve Velké Británii, ale i ve Španělsku, kde v roce 2015 získal druhé místo (z 3000 přihlášených autorů) na soutěži Figurativas 15 pořádané MEAM muzeem v Barceloně. Je čekatelem na členství v Královské společnosti portrétních malířů (Royal Society Of Portrait Painters) a do své galerie v New Yorském Soho jej vybral pro rok 2020 zakladatel pojmu fotorealismus - Louis K. Meisel. Na nová díla malíře, který si kdysi nebyl jistý svou další budoucností, se dnes musí čekat dvanáct měsíců.

LIBER CHRONICARUM

Lot 1 Hartmann Schedel (1440 - 1514) LIBER CHRONICARUM

Vyvolávací cena
650 000 CZK | 25 490 EUR
Dosažená cena
650 000 CZK | 25 490 EUR
DE REVOLUTIONIBUS ORBIUM COELESTIUM

Lot 2 NICHOLAS COPERNICUS (1473 - 1543) DE REVOLUTIONIBUS ORBIUM COELESTIUM

Vyvolávací cena
1 900 000 CZK | 74 510 EUR
Dosažená cena
2 000 000 CZK | 78 431 EUR
ACADEMIA NOBILISSIMAE ARTIS PICTORIAE

Lot 3 JOACHIM VON SANDRART (1606 - 1688) ACADEMIA NOBILISSIMAE ARTIS PICTORIAE

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 569 EUR
Dosažená cena
41 000 CZK | 1 608 EUR
DES VOLLKOMMENEN TEUTSCHEN JÄGERS ANDERER HAUPT-THEIL

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 490 EUR
Dosažená cena
10 000 CZK | 392 EUR
MADONA S JEŽÍŠKEM

Lot 5 GIOVANNI BADILE (1379 - 14481451) MADONA S JEŽÍŠKEM

Vyvolávací cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
Dosažená cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
SVATÁ ANNA SAMOTŘETÍ

Lot 6 SVATÁ ANNA SAMOTŘETÍ

Vyvolávací cena
350 000 CZK | 13 725 EUR
Dosažená cena
350 000 CZK | 13 725 EUR
ITALSKÝ RENESANČNÍ RÁM

Lot 7 ITALSKÝ RENESANČNÍ RÁM

Vyvolávací cena
55 000 CZK | 2 157 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 549 EUR
PÁROVÉ RELIÉFNÍ PORTRÉTY ŘÍMSKÝCH CÍSAŘŮ

Lot 8 Neznámý Italský Mistr PÁROVÉ RELIÉFNÍ PORTRÉTY ŘÍMSKÝCH CÍSAŘŮ

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 765 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 765 EUR
VENUŠE UCTÍVÁNA NYMFAMI A FAUNEM

Lot 9 Bartholomeus Spranger (1546 - 1611) VENUŠE UCTÍVÁNA NYMFAMI A FAUNEM

Vyvolávací cena
280 000 CZK | 10 980 EUR
Dosažená cena
23 225 CZK | 911 EUR
SVATÁ ANEŽKA ŘÍMSKÁ

Lot 10 ŘÍMSKÁ ŠKOLA SVATÁ ANEŽKA ŘÍMSKÁ

Vyvolávací cena
200 000 CZK | 7 843 EUR
Dosažená cena
3 466 CZK | 136 EUR
NAROZENÍ PANNY MARIE

Lot 11 KAREL ŠKRÉTA (1610 - 1674) NAROZENÍ PANNY MARIE

Vyvolávací cena
800 000 CZK | 31 373 EUR
Dosažená cena
950 000 CZK | 37 255 EUR
STOLNÍ BAROKNÍ HODINY

Lot 12 STOLNÍ BAROKNÍ HODINY

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 922 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 922 EUR