Lot 10
KLASICISTNÍ HODINY

2. polovina 18. století
Dřevo, mosaz, sklo, řezba, zlacení
58 x 38 x 14 cm (v x š x h)
Značeno na ciferníku: Leopold Korner/ a Vienne; vzadu na dvířkách přípisy tužkou

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   980 EUR
Dosažená cena
46 000 CZK
   |   1 804 EUR

Stolní hodiny vynikající jemnou řezbou se zlacením mají ciferník se dvěma okružími arabských číslic, hodinovou a minutovou ručičkou, uprostřed s nápisem Leopold Korner a Vienne. Ciferník se strojem jsou v krychlové skříni  usazené na základně nesené nožkami. Hodiny jsou zdobeny typickými klasicistními prvky - nahoře a po stranách vázy, festony, dekorování florální a vejcovcem. Hodinový stroj má  čtvrťové bytí.