Lot 37
Josef Navrátil (1798 - 1865) HORSKÁ BYSTŘINA

25 x 34 cm (v x š)

Vyvolávací cena
250 000 CZK
   |   10 000 EUR
Dosažená cena
250 000 CZK
   |   10 000 EUR
Nabízená krajina svým charakterem náleží do 50. let, kdy  je Navrátil na vrcholu svých tvůrčích sil. Olejomalba komorních rozměrů, které jsou pro autora typické, v sobě spojuje dramatičnost rozbouřené horské bystřiny s idylou měkkého slunečního světla a v bezpečí ukrytého pasáčka s ovcemi. Podle názoru PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové se jedná o jeden z nejlepších příkladů autorovy osobité, suverénní a podmanivé malby. Olej na dřevě, signováno vpravo dole Jos. Navrátil. Posudek - PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová.