Lot 43
Ivan Ivanovič Šiškin (1832 - 1898) LESNÍ ZÁTIŠÍ

33,5 x 50,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
200 000 CZK
   |   8 000 EUR
Dosažená cena
600 000 CZK
   |   24 000 EUR
Šiškin je považován za jednoho z hlavním představitelů ruské krajinomalby druhé poloviny 19. století. Nejdříve studoval na moskevské Škole malby, sochařství a architektury a poté přešel na Akademii do Sant Petersburgu, kterou absolvoval se zlatou medailí a s ní získal i stipendium pro studium v Evropě. Studoval ve Švýcarsku a Německu. Od roku 1873 se stal řádným profesorem Sant Petersburské Akademie, kde působil až do své smrti. Olej na papíře, lepeno na kartonu, signováno vpravo dole iniciálami v azbuce И Ш. Vzadu výstavní štítek v azbuce.