Lot 04
William Dugdale (1605 - 1686) THE HISTORY OF ST. PAULS CATHEDRAL IN LONDON

34,3 x 22,5 x 2,5 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
60 000 CZK
   |   2 400 EUR
Kniha v celokožené vazbě s vyzlaceným titulem na hřbetě je členěna do tří částí s vlastními mezititulky, včetně „Danse Macabre“ – tance smrti, alegorie z přelomu pozdního středověku. Bohatě ilustrováno originálními lepty Václava Hollara. V knize celkem 44 rytin, různého typu a velikosti (skládané, dvoustránkové, celostránkové, textové). Provenience: Horatio Walpole (1717–1797), IV. hrabě z Oxfordu, architekt, spisovatel, politik, zakladatel tzv. gotického románu. Jeho exlibris na přídeští a na předsádce tištěná anotace knihy z dobového katalogu. Celokožená vazba šitá na pět pravých vazů, zlacený titul, kožený pokryv v minulosti restaurován, část původní kůže vrácena zpět, v pravé dolní části knižního bloku z části vodní skvrny, 299 stran, index obsahuje 5 stran. Přiloženo: Hollar, Sborník grafického umění, ročník XXIX z roku 1957.