Lot 09
KAMEJ VE STŘÍBRNÉ MONTÁŽI

6,8 x 6,2 cm (v x š)

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 600 EUR
Dosažená cena
270 000 CZK
   |   10 800 EUR
Italská kamej řezaná do achátu, pocházející ze 16. století, zobrazuje scénu ze 6. století př. Kristem, kdy Horatius Cocles brání římský most přes řeku Tiberu před Etrusky. Obdobná scéna se vyskytuje na štukové výzdobě v Letohrádku Hvězda ze 16. století. Kamej zasazena do montáže ze zlaceného stříbra ze století 17.