Lot 149
Karl Wilhelm Diefenbach (1851 - 1913) VELKÁ SFINGA V GÍZE

240 x 335 cm (v x š)

Vyvolávací cena
480 000 CZK
   |   19 200 EUR
Dosažená cena
1 800 000 CZK
   |   72 000 EUR
Rozměrné plátno kontroverzího německého symbolistního malíře vzniklo v jeho posledním působišti, na Capri, kde žil od od roku 1900 až do své smrti. Inspirováno ale bylo umělcovým osobním poznáním egyptských pyramid a sochařství. V roce 1895 se vydal na studijní cestu do Itálie a odtud pak pokračoval dál do Egypta. Olej na plátně Signováno a datováno vpravo dole K.W.D. Capri 1903. Posudek - Prof. PhDr. Tomáš Vlček, CSc.