Děkujeme všem za účast na naší aukci

6 / 6 / 2019

Váš ARTHOUSE HEJTMÁNEK

Děkujeme všem účastníkům naší jarní zahradní aukce, kteří přispěli k její neopakovatelné atmosféře.

Aukce se stala dosud nejúspěšnější v naší historii s rekordní celkovou dosaženou cenou 92 471 760 korun.

Nejočekávanějším výsledkem byl dosažený rekord pro obraz Akce I (Vajíčko) Mikuláše Medka vydražený za 57 milionů korun.

Z dalších děl zaznamenal úspěch obraz Josefa Čapka U pultu vydražený za 9 548 000 korun, či  francouzský autor Gustav Loiseau a jeho obraz Útesy v Étretat za 3 596 000 korun. Na pěkných částkách se zastavila i busta T.G.M. od Vincence Makovského, 310 000 korun či kubistická váza od Vlastislava Hofmana, která byla vydražena v novém autorském rekordu za 508 400 korun.

Velkým překvapením aukce byla licitace děl Jana Václava Mrkvičky, jehož položky z vyvolávacích cen 10 000 korun vystoupaly až na 235 600 a 682 000 korun.

(všechny uváděné ceny jsou včetně aukční provize 24%).

 

Letošní jarní aukce, v pořadí desátá, se konala 6. června 2019 od 16 hodin v zahradě našeho domu v Praze 6 - Bubenči. Hlavním nabízeným dílem aukce se stal obraz Akce I (Vajíčko) od Mikuláše Medka. Obraz, který se díky aukci vrací do Čech, byl vystaven na řadě malířových výstav a vícekrát publikován. Vyvolávací cena startovala na 8 milionech korun (+ 24% provize) a předaukční odhad počítal s cenou 10 až 15 milionů korun. Zcela mimo očekávání dosáhla výsledná cena nakonec 57 milionů korun, tedy částku za poválečné umění na domácích aukcích dosud nevídanou.

Aukce v zahradě byla zaměřena také na starožitnosti, nábytek a design, a nabídla i další vzácné položky. Z obrazů starých mistrů to byla např. Svatá rodina s andělem od následovníka Pietera Coecke van Aelsta, z české moderny  obraz V baru od  Josefa Čapka, a krásnou ukázku francouzského post-impresionismu reprezentoval obraz Útesy v Étretat Gustava Loiseaua.

K výrazným položkám patřili i glazovaná kubistická váza a kávový servis od Vlastislava Hofmana.

Jako mimořádná položka v naší aukci byl nabízen i výjimečný klavír PETROF AP 225 prémiové značky ANT. PETROF, který osobně představil návštěvníkům aukce vynikající interpret Ivo Kahánek.


 
 
×

Děkujeme za projevený zájem o novinky a informace z ARTHOUSE HEJTMÁNEK.

Prosíme o doplnění následujících položek a odeslání (položky označené * jsou povinné).

 
 
×

Odhlášení ze zasílání newsletteru ARTHOUSE HEJTMÁNEK.