|  tisk
Lot 52

JOSEF ULLMANN (1870–1922)
KVETOUCÍ SAD

VEČERNÍ AUKCE 2018

Vyvolávací cena: 70 000 CZK (2 745 EUR)

Popis

rozměry: 48,5 x 53 cm (v x š)
období: 1912

Olej, karton. Sign. vpravo dole: J. Ullmann / 1912. Jarní krajina s jabloňovým sadem v květu je autentické dílo malíře Josefa Ullmanna vzniklé v roce 1912. Svěží a lyricky působivá malba založená na klasických kompozičních zásadách, je provedena v plenérovém impresionistickém výtvarném názoru. Významný český krajinář Josef Ullmann zpočátku studoval v Mnichově, později se stal žákem pražské AVU u prof. Pirnera a J. Mařáka. Byl členem S.V.U. Mánes. Na prvních výstavách v Rudolfinu představoval rozměrné krajiny, na pozdějších menších krajinách pak zachycoval především náladu a přírodní atmosféru. Kolem roku 1910 se již natrvalo oddal ryzímu impresionismu se silnými akcenty žluté, červené, bílé, modré a dalších nelomených čistých barev, přičemž dosáhl zejména v letních a zimních motivech výrazově přesvědčivých výsledků. Obrázky ve vysokém rozlišení ke stažení zde

Poslat dotaz na předmět

×

Děkujeme za projevený zájem o novinky a informace z ARTHOUSE HEJTMÁNEK.

×

Odhlášení ze zasílání newsletteru ARTHOUSE HEJTMÁNEK.

×

Poslat dotaz na předmět

×

Sdílet detail předmětu