|  tisk
Lot 28

JULIUS MAŘÁK (1832–1899)
STEZKA V LESNÍ STRÁNI

VEČERNÍ AUKCE 2018

Vyvolávací cena: 150 000 CZK (5 882 EUR)
Dosažená cena: 200 000 CZK (7 843 EUR)

Popis

rozměry: 44 x 35,5 cm (v x š)
období: 1. polovina 80. let 19. století

Olej, plátno. Sign. vpravo dole: Julius Mařák. Z odborného posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: „Stezka v lesní stráni je velmi krásná práce malíře Julia Mařáka patrně z poloviny 80. let. Tehdy se úhel Mařákova záběru zužoval a zaostřoval na menší a ohraničený prostor. Tématicky se zaměřil na vnitřek lesa a život v něm, obdivoval lesní mýtiny, paseky, cesty, louky, bažiny a tůně. Les byl Mařákovým druhým domovem, v něm vyhledával partie uzavřených lesních samot, studoval charakter a vzrůst stromů, větví a houštin, ale také vzhled kamenitých i travnatých strání, potůčků a cest. Vzdušná Stezka v lesní stráni za pomoci schodů vytvořených z otesaných kmenů, kompozice přírodních útvarů a listnatých stromů, zaujme svou efektní tonalitou a hrou světla i jistotou, s kterou je záběr vybudován a která dokazuje Mařákovo krajinářské mistrovství.“ Obrázky ve vysokém rozlišení ke stažení zde

Poslat dotaz na předmět

×

Děkujeme za projevený zájem o novinky a informace z ARTHOUSE HEJTMÁNEK.

×

Odhlášení ze zasílání newsletteru ARTHOUSE HEJTMÁNEK.

×

Poslat dotaz na předmět

×

Sdílet detail předmětu