Lot 145
Patrik Hábl (1975) ZLATÉ HORY

2013-2015
Olej, akryl, plátno
120 x 70 cm (v x š)
Sign. vzadu na rámu Patrik Hábl

Vyvolávací cena
85 000 CZK
   |   3 333 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK
   |   4 706 EUR

Iniciační obraz Zlaté hory vznikl po návratu z Číny. Hora se stává středobodem vesmíru a během následujících let v tomto obraze ještě využil svou objevenou techniku vytrhávání plátna, kdy autor zkoumá zasychání a rozpínání olejových barev. Patrik Hábl patří k nejvýraznějším tvářím současné české malby pracující s obrazem i jeho prostorovým umístěním: samostatná výstava v Dox; Bienále v Pekingu a výstava v Kyotu, 2015. Vytvořil řadu vstupů do významných historických staveb: 15 m instalaci v Klášterním kostele ve Speinshartu; instalaci pro stálou expozici AJG, Leechkirche v Grazu; cela č. 41, Terezín 2017. Spolupráce při realizaci Paláce Drn a Paláce Špork s arch. Stanislavem Fialou. V současné době pedagogicky působí na UMPRUM v Praze. Jeho tvorba byla oceněna Waldesovou cenou a cenou Europol a nominován v Top 10 na Osobnost roku 2013. Obraz vystaven: PNP, Praha (2015); Galerie Morzin, Vrchlabí (2016); Spitalkirche, Neunburg, Germany (2017); Středočeské trienále 2018, Rabasova galerie, Rakovník, CZ (2018); In: katalog Středočeské trienále 2018.