Lot 19
Alois Kirnig (1840 - 1911) HORSKÁ KRAJINA

1886
Olej, plátno
34 x 43 cm (v x š)
Vlevo dole "Alois Kirnig"

Vyvolávací cena
6 000 CZK
   |   261 EUR

Dosažená cena
19 000 CZK
   |   826 EUR

Kirnig patřil k nejmladším žákům mnichovského malíře a profesora na pražské Akademii Maxe Haushofera. V duchu svého učitele si roku 1866 v Praze otevřel krajinářskou školu. Kirnigovy krajiny kompozičně, barevně i malířským rukopisem svědčí o malířově značné dovednosti.