Lot 31
Viktor Oliva (1861 - 1928) (připsáno) PORTRÉT DÁMY V BÍLÝCH ŠATECH

Přelom 19. a 20. století
Olej, plátno
63 x 46,5 cm (v x š)
Dole nečitelně

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   87 EUR

Dosažená cena
4 500 CZK
   |   196 EUR

Viktor Oliva byl český malíř a ilustrátor období pozdního historismu, impresionismu a secese. Portrétovaná dáma s černými vlasy a uhrančivýma očima je zobrazena v elegantní bílé róbě s perlami a řaseným živůtkem.