Lot 119
Kamil Lhoták (1912 - 1990) PORTRÉT DÍVKY

60. léta 20. století
Tuš, akvarel, karton
23 x 17 cm (v x š)
Dole uprostřed "Kamil Lhoták"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   217 EUR

Dosažená cena
18 000 CZK
   |   783 EUR

Kamil Lhoták, resp. jeho jméno a dílo, plní vcelku pravidelně rubriky médií, kulturních přehledů, výstav i aukcí. Nutno konstatovat, že zcela oprávněně. Vyjma technických výdobytků také vytvářel svižné a poetické portréty v několika tazích a s minimem odstupňovaných ploch.