Lot 90
Jaroslav Šetelík (1881 - 1955) POHLED NA PRAHU

Kolem 1920
olej, plátno
92 x 86 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Jaroslav Šetelík

Vyvolávací cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR

Mistrná krajinářská práce na reprezentativním pohledu na panorama Malé Strany s dominantou Kostela sv Mikuláše. Nabízí jasné barevné tóny podzimu a naprosto věrohodnou práci se světlem. Škála pastelového stínování vynikajícím způsobem vystihuje panorama v jemném oblačném zákrytu a skvěle modeluje perspektivu. Jaroslav Šetelík patří mezi krajináře, kteří k Praze lnuli celoživotní malířskou pílí.