Lot 204
Milada Marešová (1901 - 1987) V PAŘÍŽI - ST. GERMAIN

1973
papír, tuš, akvarel
18 x 24 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Milada Marešová

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 667 EUR
Dosažená cena
55 000 CZK
   |   2 292 EUR

Milada Marešová patřila k prvním ženám, které vystudovaly AVU. Její díla jsou oceňována především pro reflexi sociálních témat. Marešová byla především meziválečnou malířkou, v roce 1940 byla zatčena gestapem pro svou tvorbu válečného období a kvůli účasti v časopise V boj. Po válce se věnovala především ilustracím dětských knih a také cestovala. Motivy "hemžení" velkoměsta zpracovávala v meziválečném období i po válce.