Lot 303
František Hodonský (1945) ZATMĚNÍ SLUNCE

107 x 34 cm (v x š)

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 600 EUR
Matrice k dřevořezu, prkno, akryl, signováno a datováno zezadu HODONSKÝ 1999 TISK 5x. Poprvé byly Hodonského matrice představeny veřejnosti v roce 1998 na autorské výstavě s názvem Dřevořezy a reliefní desky. V roce 2008 byl výběr z Hodonského matric prezentován na Mezinárodním trienále současného umění v pražské Národní galerii. Národní galerie v Praze vlastní ve svých sbírkách osm děl.