Lot 225
Juraj Lauko ml. (1920 - 2000) SVATBA VE ZVOLENĚ

1986
olej, plátno
46 x 66 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Lauko 86

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR

Naivní umění představuje efektivní způsob záznamu a zároveň má silně recepční charakter. Zatímco tvary jsou většinou silně redukované smyslovost a barevnost je bezprostřední. Juraj Lauko je považován za přínosného zejména v návaznosti na lidové umění a zachycování etnograficky zajímavých situací, tradic, krojů a oslav. Taková momentka může být pro studijní účely neocenitelná a představuje pramen pro studium společnosti a slovenského národa.