Lot 55
Jan Václav Kautský (1827 - 1896) ZIMNÍ KRAJINA S KOVÁRNOU

Po 1850
olej, plátno
74 x 100 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
380 000 CZK
   |   15 833 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Zimní krajina s kovárnou je neopochybné a velmi krásné díllo malíře Jana Václava Kautského, žáka Haushoferova na Akademii. V roce 1863 Prahu opustil a usadil se trvale ve Vídni. Zde zaujal svými romantickými krajinami, divadelními dekoracemi a několik scénických výprav vytvořil i pro Prahu. Předloženou práci charakterizuje působivá kompozice, kultivovaná barevnost a mistrný rukopis. Dílo je výjimečné galerijní hodnoty a je z něj patrné jak malíř mistrně ovládal perspektivu a jak uměl pracovat se světlem."