Lot 10
BAROKNÍ TABERNÁKL

18. století
ořech, kořenice, černěná hruška, zlacený bronz, kování
176 x 100 x 60 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   417 EUR

Dosažená cena
110 000 CZK
   |   4 583 EUR

Impozantní barokní tabernákl ve velmi kvalitním zpracování na čtyřech nohách se soustavou úložných prostorů s odklápěcí uzamykatelnou deskou uvnitř se šesti šuplíčky. Madla a kování zdobí precizně cizelované v ohni zlacené bronzy. Původní klíče. Restaurováno.