Lot 04
BAROKNÍ TABERNÁKL

1. Hälfte des 18. Jahrhunderts
200 x 126 x 71 cm (h x b x t)

Rufpreis
25 000 CZK
   |   1 000 EUR

To bid in online auction, please register on auction server livebid.cz.

Catalogue of all auctioned items can be downloaded and printed from this link.

95 000 CZK
   |   3 800 EUR

Impozantní barokní tabernákl s bohatou intarzií s rokajemi a mřížkováním z několika dřevin. Spodní konkávně a konvexně zaoblená část je tvořena celkem třemi šuplíky. Nástavba se skládá z celkem jednoho velkého, šesti středně velkými a dvěma malými postranními šuplíky s v ohni zlaceném precizně zpracovaném rokokovým kováním. Uvnitř tři malé šuplíčky a nad v horní části dvě poličky. Zakončení vršku s dynamickou vlnitou podobou s volutami. S původním klíčkem k zamykání. Výborný stav.