Lot 27
BOHATĚ INTARZOVANÝ KABINET Z OBDOBÍ NAPOLEONA III.

Kolem 1860
144 x 80 x 49 cm (h x w x d)

Starting price
12 000 CZK
   |   480 €

To bid in online auction, please register on auction server livebid.cz.

Catalogue of all auctioned items can be downloaded and printed from this link.

Price realized
31 000 CZK
   |   1 240 €
price without premium

Působivý, bohatě intarzovaný kabinet pochází z doby vlády Napoleona III. ve Francii. Na konzolovém stolku s centrálním zlaceným bronzem s motivy hudby a bočními figurálními ozdobami a na desce s hrajícím si ptactvem, stojí nástavba s precizně zpracovanou florální intarzií po všech stranách kombinovaná se zlaceným bronzem. Na zaobleném vršku párové čučky v podobě váz. Otevírací centrální dvířka a dva šuplíky. Spodní část s velkým šuplíkem, přičemž uvnitř se zelenou látkou a pod ním tajný úložný prostor. S původním klíčkem k zamykání. Výborný stav, kompletně restaurováno.