Lot 197
Ladislav Dydek (1919 - 2006) PÁROVÉ KOMPOZICE II

1962
kombinovaná technika, papír, deska
75 x 75 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Jako první skupina mladých umělců po únoru 1948 vstoupila do uměleckého povědomí skupina Máj 57. Skupina byla popsána jako výtvarně různorodá bez jednotného programu, ale tvorbou usilovala o řešení výtvarných otázek 20. století. Právě určitá programová volnost byla předpokladem samotného vzniku. Skupina stála u kulturních a společenských změn a oficiální aparáty měly vůči jejím přístupům velké výhrady. Ladislav Dydek byl důležitým členem skupiny, zaštiťoval i umělce, kteří ve svazu nebyli. Dvojice předložených děl pochází ze stejné sbírky jako další dvě nabízená díla Ladislava Dydka.

GOTICKÁ MADONA

Lot 1 GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 2 GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
TROJICE SVATÝCH PATRONŮ

Lot 3 Neznámý Německý Mistr TROJICE SVATÝCH PATRONŮ

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY

Lot 4 Hartmann Schedel (1440 - 1514) STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY

Vyvolávací cena
9 000 CZK | 375 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 750 EUR
BAKCHUS, HUDBA A AMOR

Lot 5 Johann Sadeler (1550 - 1600) BAKCHUS, HUDBA A AMOR

Vyvolávací cena
22 000 CZK | 917 EUR
Dosažená cena
22 000 CZK | 917 EUR
PIETA S ANDĚLY

Lot 6 Neznámý Italský Mistr PIETA S ANDĚLY

Vyvolávací cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Lot 7 Paolo Veronese (1528 - 1588) (následovník) JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Vyvolávací cena
160 000 CZK | 6 667 EUR
TŘI SUDIČKY

Lot 8 Hans von Aachen (1552 - 1615) (následovník) TŘI SUDIČKY

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
VESNICKÝ TANEC

Lot 9 Neznámý Vlámský Mistr VESNICKÝ TANEC

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 500 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Lot 10 MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 167 EUR
Dosažená cena
43 000 CZK | 1 792 EUR
MANÝRISTICKÝ KABINET

Lot 11 MANÝRISTICKÝ KABINET

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY

Lot 12 Jan Baptist Weenix (1621 - 1660) (dílna) KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 833 EUR