Lot 184
Ota Janeček (1919 - 1996) ŠLÉPĚJE

Kolem 1954
kresba tužkou, pastelkami a tuší, papír
Rozměr listu 22 x 14,5 cm (v x š)
sign. dole uprostřed: Ota Janeček

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   625 EUR
Dosažená cena
36 000 CZK
   |   1 500 EUR

Originální ilustrace Oty Janečka patrně patří do období, kdy pracuje na Básnickém almanachu vydaném v roce 1954. Je to období, kdy vznikají první ilustrace ve spolupráci s nakladatelstvím SNDK, což předznamenává širší spolupráci s médiem knižní ilustrace. Přes všechnu osobitost tvůrčího charakteru Oty Janečka lze jeho tvorbu spojit s českými umělci jako například Jiřím Trnkou pro jeho poetické krajinářské cítění či Zdeňkem Seydlem či Františkem Tichým. Můžeme však nalézt i souvislost ke starším autorům jako je Pieter Bruegel starší. Hlavně zimní motivy tohoto představitele nizozemského malířství 16. století ho upoutávaly melancholickou lyričností holých stromů, jejichž bohaté větvoví se ve své hnědi nápadně zvýrazňuje vůči bílému pozadí zasněženého kraje. Imaginativní náboj, provedený kresebnou dovedností, stojí často na prolínání reality a snu, přesného přírodního detailu s kosmickým celkem pozemského světa v ozvláštňující jednotě mezi člověkem a přírodním světem, kterými Janečkovy ilustrace vyzařují. Dílo pochází z pozůstalosti autora z jeho pražského ateliéru v ulici Bubenská 1376/39.

GOTICKÁ MADONA

Lot 1 GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 2 GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
TROJICE SVATÝCH PATRONŮ

Lot 3 Neznámý Německý Mistr TROJICE SVATÝCH PATRONŮ

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY

Lot 4 Hartmann Schedel (1440 - 1514) STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY

Vyvolávací cena
9 000 CZK | 375 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 750 EUR
BAKCHUS, HUDBA A AMOR

Lot 5 Johann Sadeler (1550 - 1600) BAKCHUS, HUDBA A AMOR

Vyvolávací cena
22 000 CZK | 917 EUR
Dosažená cena
22 000 CZK | 917 EUR
PIETA S ANDĚLY

Lot 6 Neznámý Italský Mistr PIETA S ANDĚLY

Vyvolávací cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Lot 7 Paolo Veronese (1528 - 1588) (následovník) JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Vyvolávací cena
160 000 CZK | 6 667 EUR
TŘI SUDIČKY

Lot 8 Hans von Aachen (1552 - 1615) (následovník) TŘI SUDIČKY

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
VESNICKÝ TANEC

Lot 9 Neznámý Vlámský Mistr VESNICKÝ TANEC

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 500 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Lot 10 MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 167 EUR
Dosažená cena
43 000 CZK | 1 792 EUR
MANÝRISTICKÝ KABINET

Lot 11 MANÝRISTICKÝ KABINET

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY

Lot 12 Jan Baptist Weenix (1621 - 1660) (dílna) KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 833 EUR