Lot 80
Émile Gallé (1846 - 1904) STOLNÍ LAMPA "ROSE"

Kolem 1910
skleněná kamej, originální kovová montáž
52,5 cm (v)
značeno na noze i stínidlu: Gallé

Vyvolávací cena
70 000 CZK
   |   2 917 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR

Lampa "Rose" odráží nezaměnitelný styl Emila Gallé, který se projevuje jeho pozoruhodnou prací se sklem s touhou experimentovat, což se odráží v rozmanitosti jeho rozpoznatelných návrhů. Technika vrstveného skla s leptanými květinovými motivy, kterou Gallé použil v nesčetných variantách, je v této lampě dovedená k dokonalosti. Medově žlutá vrstva a červená barva leptaného dekoru působí teple. Tento efekt je při osvětlení ještě umocněn a přenáší se do okolního prostoru. Velmi zajímavý je také motiv růže, který hraje v životě a díle umělce opakující se roli. Émile Gallé ve svém díle „Ecrits pour l’Art“ (1908) věnuje celé pasáže kráse, vůni, stejně jako rozmanitosti druhů, pěstování a šlechtění růží. Emile Gallé, působící v Nancy ve Francii, je mnohými považován za předního skláře světového měřítka přelomu 19. a začátku 20. století. Kusy produkované jeho stejnojmennou společností byly známé svými krásnými tvary, bohatými barevnými paletami a secesí inspirovanou dekorativností vztahující se k přírodě, botanice a hmyzu. Elektrifikováno.

GOTICKÁ MADONA

Lot 1 GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 2 GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
TROJICE SVATÝCH PATRONŮ

Lot 3 Neznámý Německý Mistr TROJICE SVATÝCH PATRONŮ

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY

Lot 4 Hartmann Schedel (1440 - 1514) STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY

Vyvolávací cena
9 000 CZK | 375 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 750 EUR
BAKCHUS, HUDBA A AMOR

Lot 5 Johann Sadeler (1550 - 1600) BAKCHUS, HUDBA A AMOR

Vyvolávací cena
22 000 CZK | 917 EUR
Dosažená cena
22 000 CZK | 917 EUR
PIETA S ANDĚLY

Lot 6 Neznámý Italský Mistr PIETA S ANDĚLY

Vyvolávací cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Lot 7 Paolo Veronese (1528 - 1588) (následovník) JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Vyvolávací cena
160 000 CZK | 6 667 EUR
TŘI SUDIČKY

Lot 8 Hans von Aachen (1552 - 1615) (následovník) TŘI SUDIČKY

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
VESNICKÝ TANEC

Lot 9 Neznámý Vlámský Mistr VESNICKÝ TANEC

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 500 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Lot 10 MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 167 EUR
Dosažená cena
43 000 CZK | 1 792 EUR
MANÝRISTICKÝ KABINET

Lot 11 MANÝRISTICKÝ KABINET

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY

Lot 12 Jan Baptist Weenix (1621 - 1660) (dílna) KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 833 EUR