Lot 41
Ilja Repin (1844 - 1930) STUDIE INTERIÉRU KOSTELA

80. léta 19. století
oil, canvas
28,5 x 22 cm (v x š)
sign. vlevo dole azbukou: I Repin

Vyvolávací cena
100 000 CZK
   |   4 167 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK
   |   4 167 EUR

Malá skupina děl Ilji Repina, dvě studijní malby a dvě kresby pocházejí z významné pražské sbírky, kterou vytvořil Emillian Miller (1882 - 1950). Miller byl právník, legionář a od roku 1021 člen československého diplomatického sboru. V letech 1029 - 1934 působil jako chargé d'affaires en pied v Helsinkách. Udržoval přátelské styky s Iljou Repinem, který žil tehdy ve finské Kuokkale (dnes Repino na území Ruska). Často jej navštěvoval a nakupoval jeho díla. Po malířově smrti zakoupil v dražbě malířův psací stůl plný kreseb. Mnohé z nich jsou dnes známy, nacházejí se ve veřejných sbírkách českých muzeí, avšak stále přicházejí na trh dosud neznámé kusy. Čtyři díla aktuální nabídky dokládají Repinovu technickou suverenitu jak v malbě tak v kresbě, jakož i jeho pracovní postup založený na mnoha přípravných studiích před realizací definitivních kompozic. Právě studie vykazují bezprostřednost a svěžest faktury typickou pro tento druh Repinových prací. Fakt, že byly získány přímo z malířova atelieru, jim dodává zvláštní historickou hodnotu. Dílo bylo posouzeno PhDr. Annou Janištinovou. K dílu je přiložena restaurátorská zpráva od Akad. mal. rest. Martina Martana.

GOTICKÁ MADONA

Lot 1 GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 2 GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
TROJICE SVATÝCH PATRONŮ

Lot 3 Neznámý Německý Mistr TROJICE SVATÝCH PATRONŮ

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY

Lot 4 Hartmann Schedel (1440 - 1514) STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY

Vyvolávací cena
9 000 CZK | 375 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 750 EUR
BAKCHUS, HUDBA A AMOR

Lot 5 Johann Sadeler (1550 - 1600) BAKCHUS, HUDBA A AMOR

Vyvolávací cena
22 000 CZK | 917 EUR
Dosažená cena
22 000 CZK | 917 EUR
PIETA S ANDĚLY

Lot 6 Neznámý Italský Mistr PIETA S ANDĚLY

Vyvolávací cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Lot 7 Paolo Veronese (1528 - 1588) (následovník) JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Vyvolávací cena
160 000 CZK | 6 667 EUR
TŘI SUDIČKY

Lot 8 Hans von Aachen (1552 - 1615) (následovník) TŘI SUDIČKY

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
VESNICKÝ TANEC

Lot 9 Neznámý Vlámský Mistr VESNICKÝ TANEC

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 500 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Lot 10 MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 167 EUR
Dosažená cena
43 000 CZK | 1 792 EUR
MANÝRISTICKÝ KABINET

Lot 11 MANÝRISTICKÝ KABINET

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY

Lot 12 Jan Baptist Weenix (1621 - 1660) (dílna) KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 833 EUR