Lot 08
Hans von Aachen (1552 - 1615) (následovník) TŘI SUDIČKY

Přelom 16. a 17. století
olej, dřevo
45 x 43 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
70 000 CZK
   |   2 917 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK
   |   4 583 EUR

Před rokem 1590 začala pracovat na sérii grafických listů ze života Ježíše Krista s názvem Nicomaxia Vitae trojice umělců. Intelektuální základ s hlubokou a složitou křesťanskou symbolikou dal cyklu Joris Hoefnagel, ústřední výjevy byly dílem malíře Hanse von Aachen a mědiryty podle předloh provedl tehdy ještě mladý rytec Aegidius Sadeler. Jedním z plodů této spolupráce byl také úvodní list série, který ale Hans von Aachen provedl také v kresebné variantě, nazvané Curriculum vitae christianae (Život křesťana). Představuje tři sudičky, předoucí nit života s doprovodným textem z knihy Jobovy, zdůrazňující jeho pomíjivost. Klóthó, Lachesis a Atropos byly dcerami Dia a Themis. Bdí nad lidskými osudy a předou nit života, kterou v určenou hodinu přestřihují. Kompozice obrazu vychází z této dochované, Aachenem signované kresebné varianty z roku 1589, kterou má nyní ve sbírkách Národní galerie v Praze. Dílo pochází z pařížské sbírky. Lit.: Eliška Fučíková, Über die Tätigkeit Hans von Aachens in Bayern, Münchner Jahrbuch der bildenden Kunst 3, F. XXI, 1970, s. 129-142.

GOTICKÁ MADONA

Lot 1 GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 2 GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
TROJICE SVATÝCH PATRONŮ

Lot 3 Neznámý Německý Mistr TROJICE SVATÝCH PATRONŮ

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY

Lot 4 Hartmann Schedel (1440 - 1514) STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY

Vyvolávací cena
9 000 CZK | 375 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 750 EUR
BAKCHUS, HUDBA A AMOR

Lot 5 Johann Sadeler (1550 - 1600) BAKCHUS, HUDBA A AMOR

Vyvolávací cena
22 000 CZK | 917 EUR
Dosažená cena
22 000 CZK | 917 EUR
PIETA S ANDĚLY

Lot 6 Neznámý Italský Mistr PIETA S ANDĚLY

Vyvolávací cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Lot 7 Paolo Veronese (1528 - 1588) (následovník) JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Vyvolávací cena
160 000 CZK | 6 667 EUR
TŘI SUDIČKY

Lot 8 Hans von Aachen (1552 - 1615) (následovník) TŘI SUDIČKY

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
VESNICKÝ TANEC

Lot 9 Neznámý Vlámský Mistr VESNICKÝ TANEC

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 500 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Lot 10 MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 167 EUR
Dosažená cena
43 000 CZK | 1 792 EUR
MANÝRISTICKÝ KABINET

Lot 11 MANÝRISTICKÝ KABINET

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY

Lot 12 Jan Baptist Weenix (1621 - 1660) (dílna) KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 833 EUR