Lot 79
Max Oppenheimer (1885 - 1954) PLETOUCÍ DĚVČÁTKO

80 x 90 cm (v x š)

Vyvolávací cena
450 000 CZK
   |   18 000 EUR
Dosažená cena
1 400 000 CZK
   |   56 000 EUR
Letní scenérie zalitá měkkým světlem, zachycující malé děvčátko na louce, jak se  soustředí na pletení, je raným autorovým dílem z doby, kdy studoval v Praze na Akademii u profesora Franze Thieleho. Rukopis, ale i zvolené téma, jednoznačně odkazují na vliv učitele, ale také samozřejmě na impresionismus, obzvláště pak na dílo Maxe Liebermanna. Olej na plátně, signováno vpravo nahoře M. Oppenheimer. Uvedeno v: Marie Agnes von Puttkamer: Max Oppenheimer 1885-1954. Leben und malerisches Werk, Vídeň, 1999, str. 221, kat.č. 2. Vystaveno na výstavě Vídeňské secese roku 1906 pod číslem 300.