Lot 170
Kamil Lhoták (1912 - 1990) STROMOVKA

90 x 79,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
600 000 CZK
   |   24 000 EUR
Dosažená cena
2 700 000 CZK
   |   108 000 EUR
Rukopis Kamila Lhotáka je nezaměnitelný, ať posuzujeme dílo z jakékoliv doby. Sedmdesátá léta představují v autorově díle velmi tvůrčí období. Představovaný obraz Stromovka je hrou kontrastů tmy a světla. Nechybí typické atributy letícího balónu vysoko na jasném nebi. Na jezírku se pak ve tmě nesměle odráží malá loďka. Z významné sbírky Čecha žijícího v Německu. Olej na plátně, signováno a datováno vlevo dole Kamil Lhoták 1970.