Lot 107
Ondřej Sekora (1899 - 1967) JAK BERUŠKA ŽALOVALA

1936
tuš, akvarel, běloba, karton
25,5 x 17 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 304 EUR
Dosažená cena
95 000 CZK
   |   4 130 EUR

Ilustrace z kapitoly "Jak byl hlemýžď rád, že mu Ferda drbal záda". Po nedorozumění s Beruškou, která se urazila a nepochopila Ferdův přátelský pozdrav, je Ferda zatčen škvory a zamčen u Pana Hlemýždě. U soudu je odsouzen k výprasku, kterému však unikne díky Lučnímu koníkovi. Okraje opatřeny autorskými poznámkami.