Lot 108
Ondřej Sekora (1899 - 1967) O NEJPĚKNĚJŠÍCH HRAČIČKÁCH PRO MALÉ DĚTIČKY

1936
tuš, akvarel, běloba, karton
25,5 x 18 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 304 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK
   |   3 913 EUR

Ilustrace ke kapitole, kdy pan Cvrček přivede k Ferdovi paní Ploštici Pestrou a její kupu dětí, aby jim Ferda vyrobil hračky. A tak společně s kovaříky a z kina poučeným Broukem Pytlíkem Ferda postaví malým ploštičkám zábavní park.