Lot 110
Ondřej Sekora (1899 - 1967) O TÉ VELKÉ NOČNÍ SLAVNOSTI

1936
tuš, akvarel, běloba, karton
25,5 x 16,5 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 304 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK
   |   6 087 EUR

Po skandálu se soudem a Beruškou se Ferda rozhodl odejít, ale ještě před odchodem uspořádat velikou slavnost. Ondřej Sekora popisuje v kapitole jak každý něčím přispěl, brouci se veselí, tančí a přiletí se podívat i zvědavé svatojánské mušky, které zůstanou a celý večer jim k tomu svítí.