Lot 154
Ota Janeček (1919 - 1996) USPÁVANKA S POPELČINÝM OŘÍŠKEM

1983
pastel, akvarel, papír
Ve výřezu 31 x 22 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Ota Janeček

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 087 EUR
Dosažená cena
37 000 CZK
   |   1 609 EUR

Ilustrace s motivem pohádkového oříšku ve svitu měsíce k Uspávankám Jana Skácela. "Na misce ležel ořech bílý, a v tom oříšku šaty byly. Vyšité hebce stehem z křížků, aby se vešly do oříšku." Nově rámováno pod antireflexní sklo.