Lot 155
Ota Janeček (1919 - 1996) USPÁVANKA S RŮŽEMI A TULIPÁNEM

1983
akvarel, pastel, papír
Ve výřezu 31 x 22 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Ota Janeček

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 087 EUR
Dosažená cena
37 000 CZK
   |   1 609 EUR

Půvab děl Oty Janečka se nachází v jeho schopnosti vytvořit vizuální báseň. Ptáček podřimující na kameni v zapadajícím slunci, v tlumených barvách vystupuje a září modrý tulipán. Klidná a uvolněná kompozice je ideálním protějškem k veršovaným uspávankám Jana Skácela, díla, které má mnoho ideově společného i s Otou Janečkem - láska k přírodě, láska k lidem i věcem, bezpečí, klid v krajině, jistota. Nově rámováno pod antireflexní sklo.