Lot 173
Petr Skácel (1924 - 1993) UKŘIŽOVÁNÍ

70. léta 20. století
olej, plátno
169 x 90 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Skácel

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   125 EUR

Dosažená cena
75 000 CZK
   |   3 125 EUR

Živelná malba Petra Skácela, který se ideově neřadil k žádnému z velkých proudů, ale tvořil nezávisle a intuitivně. Rodina Skácelů patřila k talentům jak výtvarným tak literárním a jejich dílo bylo odrazem velkého citu, kterým líčili i odvrácenou stranu lidského chování.