Lot 137
Karel Langer (1878 - 1947) VE STÍNU STROMŮ

Kolem 1910
olej, karton
34,5 x 49,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: K. Langer

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR

Akademický malíř Karel Langer patří mezi důležité představitele Mařákovy školy a je spoluzakladatelem impresionismu u nás. Studoval v ateliéru u prof. J. Mařáka na AVU v Praze, poté ještě tři roky studoval na figurální speciálce u prof. Ottenfelda.