Lot 12
Miroslav Navrátil (1913 - 1999) PÁR FUNKCIONALISTICKÝCH KŘESEL

1958
Dřevo, čalounění, laminát
80 cm (v)

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
13 000 CZK
   |   520 EUR

Miroslav Navrátil proslul jako designér tramvajové sedačky montované do tramvají v 50. – 80. letech minulého století. Kombinaci laminátu se dřevem či s kovem využíval Navrátil v 50. – 60. letech velmi často. Design televizního křesla "Expo 58" získal v roce 1960 v Miláně cenu poroty za design.