Lot 206
Filip Kristián Bentum (1690 - 1757) PODOBIZNA MARIE ADELHEID, HRABĚNKY HROZNATOVÉ Z KOKOŘOVA SE ŠESTI SYNY

261 x 300 cm (v x š)

Vyvolávací cena
1 500 000 CZK
   |   60 000 EUR
Olej na plátně, neznačeno. Posudek: PhDr. Jaromír Neumann Restaurátorský průzkum: Prof. Karel Stetti Restaurátorská zpráva: Šárka a Petr Bergerovi Jedná se o párové barokní porterétní obrazy s rozpoznatelným rukopisem dvou malířů, mistra Petra Brandla a jeho spolupracovníka Filipa Kristiána Bentuma. Přiložena rozsáhlá dokumentace o původu, historii, objevení a restaurování obou obrazů.