28 000 CZK
| 1 143 EUR
Lot 157
TAHITI
30. léta 20. století
Akvarel, papír
27 x 37,5 cm (v x š)
Vpravo dole "M. Kopf - Tahiti"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
45 000 CZK
| 1 837 EUR
| 1 837 EUR
Kopfovy práce na papíře jsou na domácím trhu ještě vzácnější než práce na plátně. Rozvolněná skica tahitské krajiny představuje typickou a ukázkovou tvorbu z daného období a komplementární tóny modré a červené využívá se sobě vlastní bravurou. Studoval na pražské Akademii výtvarného umění u prof. Bukovace, Thieleho a Krattnera a v Drážďanech u prof. Gussmanna. Začátky tvorby byly pod vlivem expresionismu, maloval krajiny a biblická témata, ale také téma Buddhy. Maxim Kopf rád cestoval a objevoval neznámé kraje.