Lot 09
Lorenzo Bonuccelli (???? - 1707) (připsáno) VÝJIMEČNÁ BAROKNÍ KARETNÍ DESKA

Kolem 1680
Scagliola, zlacené a černěné dřevo
76,5 x 118 x 64 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   4 898 EUR
Dosažená cena
310 000 CZK
   |   12 653 EUR

Mimořádně raritní výjimečný karetní stůl je tvořen klasicistním stolem s černo zlatou kombinací, do kterého je vsazena barokní deska s využitím italské techniky scagliola, která představuje iluzivní malbu rozházených karet. Tato náročná technika, označovaná jako štukový mramor, evokuje inkrustaci přírodním mramorem a byla často využívána pro výzdobu kostelů: u nás například v interiéru chrámu sv. Mikuláše či v kapli svatého Kříže na Pražském hradě. Od vizuálně podobné techniky Stucco lustro se liší podkladem, kterou u štuku tvoří malta. Exotičtí papoušci, orientální hon na ptáka emu či natržené karty jsou typickými rysy prací Lorenza Bonuccelliho. Právě mezi lety 1685 až 1707 vytvořil tento významný italský dekoratér spojený s výzdobou královského paláce v Turíně několik karetních stolů technikou scagliola, které jsou analogickými jak kompozičně tak motivicky. Obdobné hrací stoly byly v té době natolik oblíbené, že dodnes existují ve sbírkách královských a šlechtických sídel po celé Evropě. Obdobný hrací stůl má ve sbírkách Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze. Na jedné z karet nečitelně signováno, rovněž patrně s jménem tehdejšího majitele. Nabízený karetní stůl pochází z významné pražské sbírky. Komparativní literatura: Enrico Colle, I Mobili di Palazzo Pitti, Il periodo dei Medici, 1537 - 1737, Florencie, 1997, s. 173-174.

KRISTUS NA KŘÍŽI SE TŘEMI ANDĚLY

Lot 1 Albrecht Dürer (1471 - 1528) KRISTUS NA KŘÍŽI SE TŘEMI ANDĚLY

Vyvolávací cena
8 000 CZK | 327 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 1 020 EUR
ERBOVNÍ LISTINA

Lot 2 ERBOVNÍ LISTINA

Vyvolávací cena
48 000 CZK | 1 959 EUR
BIBLE

Lot 3 BIBLE

Vyvolávací cena
12 000 CZK | 490 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 857 EUR
KNIHA SYMBOLŮ A EMBLÉMŮ

Lot 4 Jacobus Typotius (1540 - 1601) KNIHA SYMBOLŮ A EMBLÉMŮ

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 735 EUR
Dosažená cena
28 000 CZK | 1 143 EUR
KRONIKA ČESKÁ

Lot 5 Jan František Beckovský (1658 - 1725) KRONIKA ČESKÁ

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 612 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK | 1 633 EUR
ALEGORIE DOKONALÉ LÁSKY

Lot 6 Vincent Sellaer (1490 - 1544) ALEGORIE DOKONALÉ LÁSKY

Vyvolávací cena
750 000 CZK | 30 612 EUR
Dosažená cena
750 000 CZK | 30 612 EUR
PÁROVÉ OBRAZY

Lot 7 Frans Francken II. (1581 - 1642) (připsáno) PÁROVÉ OBRAZY

Vyvolávací cena
48 000 CZK | 1 959 EUR
SVATÁ RODINA

Lot 8 Neznámý Autor SVATÁ RODINA

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 980 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK | 1 224 EUR
VÝJIMEČNÁ BAROKNÍ KARETNÍ DESKA

Lot 9 Lorenzo Bonuccelli (???? - 1707) (připsáno) VÝJIMEČNÁ BAROKNÍ KARETNÍ DESKA

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 898 EUR
Dosažená cena
310 000 CZK | 12 653 EUR
MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Lot 10 MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 429 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 653 EUR
BAROKNÍ LUSTR HOLANDSKÉHO TYPU

Lot 11 BAROKNÍ LUSTR HOLANDSKÉHO TYPU

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 735 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK | 1 224 EUR
VESNICKÁ SLAVNOST

Lot 12 Franz de Paula Ferg (1689 - 1740) (připsáno) VESNICKÁ SLAVNOST

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 265 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 265 EUR