Lot 37
Josef Ullmann (1870 - 1922) CHALOUPKY V ZIMĚ I

Kolem 1920
Olej, karton
24 x 30 cm (v x š)
Vpravo dole "J. Ullmann"

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   87 EUR

Dosažená cena
21 000 CZK
   |   913 EUR

Umělecky Ullmanna formovala chittussovská krajina a také tendence krajinářské secese. Postupně s uvolněním štětcového přednesu se posiluje vizuální složka a Ullmann přechází k technice větších či menších skvrn, barvy roztírá do sucha do podložky i vrší v pastách, kombinuje olej i temperu a dociluje skutečného technického mistrovství.