Lot 89
Karel Chaba (1925 - 2009) HOMMAGE JZ

78
Olej, plátno
30,5 x 26 cm (v x š)
Verso "Chaba"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   217 EUR

Dosažená cena
70 000 CZK
   |   3 043 EUR

Dílo českého autora Karla Chaby, autodidakta, který se zaměřoval především na pražské motivy. Navrhl výpravu scény pro operu Jakobín v Národním divadle v roce 1993. "Pocta Janu Zrzavému" představuje poetizující epitaf se stylizovanými figurami a jeho milovanými bárkami z Bretaně.